Tatuaż

Czym jest tatuaż? Od zarania dziejów człowiek traktował swoje ciało jako niedokończone dzieło, chciał zgodnie z własnymi wierzeniami i w zgodzie z samym sobą ukazać własne wnętrze. Wiele wieków temu ludzie żyjący z dala od siebie, w różnych zakątkach świata, byli zgodni ze sobą, w przypadku stwierdzenia że “tatuaż jest głębszy niż się wydaje” ponieważ ta farba, pigmenty różnego rodzaju nie wnikają przez skórę…to raczej wydobywa się z duszy.

Mówiąc o tatuażu i pozostałych formach zdobienia ciała, weźmy pod uwagę tradycję tego zjawiska i to, że my, mieszkańcy tej części świata,jesteśmy zaledwie kropelką w całej historii tatuażu,ponieważ dopiero w XIX wieku biały człowiek ponownie odkrył sztukę dekorowania ciała. To zjawisko było znane europejczykom dużo wcześniej, lecz nasza zapatrzona w siebie kultura uważała te formy zdobienia za barbarzyńskie lub prymitywne…

Iskrą okazały się umysły ludzi (pionierów tej sztuki) bardziej otwartych niż większość naszego świata, głodnych egzotyki czy nowych zjawisk. Krótko mówiąc ciało dla człowieka jest jak ubranie podarowane nam przez naszego Boga, kimkolwiek On jest. Więc dbajmy o nie i starajmy się nadać mu taki charakter, aby żyć w zgodzie z samym sobą…

Więc wznieście się ponad rzeczywistość i krzyczcie UMYSŁ I CIAŁO TO JEDNOŚĆ!!!!

STONEHEADS. Jesteśmy jednymi z tych,którzy traktują to zjawisko nie jako modę lecz formę ekspresji, której należy nadać wymiar o wiele większy, niż ogólnie przyjęty.

STONEHEADS. Jesteśmy jednymi z tych, którzy traktują to zjawisko nie jako modę lecz formę ekspresji, której należy nadać wymiar o wiele większy, niż ogólnie przyjęty.

Piercing

PIERCING – Kolczyk jest w tradycyjnej swej formie ogólnie akceptowaną formą zdobienia ludzkiego ciała. Stał się głównym wyznacznikiem szeroko występującego obecnie stylu modyfikacji ciała. Wśród nas są ludzie dla których Piercing stał się tą sztuką, która budzi do życia takie formy, głęboko zakorzenione w podświadomości, tworzące konkluzję ludzkich pragnień, tęsknot, wyobrażeń…

Najważniejszym celem tej transformacji jest podejście do ciała jak do niedokończonego dzieła. Bo jak właśnie uważali nasi przodkowie, to Stwórca dał nam tę materialną część po to, abyśmy czuli się w niej jak “w domu”. Z kolczykowaniem i wszelkiego rodzaju przekłuciami spotykamy się na przestrzeni wieków w prawie każdej kulturze etnicznej. Kolczykowanie ze swą głęboką wymową jest doskonałym narzędziem oddającym typ osobowości i charakter dzieła.

Studio STONEHEADS wykonuje wszelkiego rodzaju przekłucia, począwszy od tradycyjnych i najcześciej spotykanych, czyli takich jak:przekłucia uszu (Standard Lobe, Conch,Tragus, Tunnels, Rook, Daith, Helix, Industrial…), przekłucia brwi (Standard Eyebrow, Horizontal Eyebrow, Eyebrow Ring, Anti Eyebrow…), przekłucia nosa (Standard Nostrill, Septum, Bridge, Nasallang, Vertical Bridge…), przekłucia warg (Standard Labret, Lip Ring, Madonna, Horizontal Lips, Lowbrets…) itd, do rzadszych i bardziej skomplikowanych, czyli: przekłuć intymnych damskich oraz męskich (Christina, Isabella, Clitoral, Apadravya, Ampallang, Frenum, Gulche, Prince Albert, Dydoe…i wiele, wiele innych). Do kolczykowania używamy biżuterii firmy WILDCAT, są to kolczyki najwyższej jakości, stosowane przez większość Piercerów na całym świecie. Jak przyjmują ludzie zajmujący się tym właśnie odłamem transformacji “jedynym ograniczeniem jest tutaj nasza wyobraźnia…”