Podstawowe informacje

Higiena przede wszystkim

Higiena to podstawa funkcjonowania naszego studio. Bezpieczeństwo i satysfakcja naszych klientów to dla nas priorytet. Poniżej przedstawiamy Wam procedury i zasady przestrzegane w naszym studio.

Chemiczna sterylizacja narzędzi oraz Autoklaw

Narzędzia przeznaczone do zabiegów są dezynfekowane chemicznie w wannach dezynfekacyjnych, przy użyciu preparatu Sekusept Pulver, firmy ECOLAB. Następnie trafiają one do myjki ultradźwiękowej. Końcowym etapem jest sterylizacja w autoclawie, czyli sterylizatorze ciśnieniowym, gdzie para wodna pod wysokim ciśnieniem oraz temperaturą 130 stopni Celsjusza ostatecznie likwiduje wszelkie ewentualne bakterie, wirusy i grzyby włącznie z HBV i HIV.

Sterylność studia

Cała powierzchnia studia jest dezynfekowana przy użyciu specjalnych środków. Zarówno podczas przerw jak i w nocy, włączane są lampy ultrafioletowe, emitujące promieniowanie UV-C o działaniu bakteriobójczym.

Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze

Przestrzeganie zasad higieny i troska o Twoje zdrowie jest dla nas zawodowym i moralnym obowiązkiem!

Igły używane do zabiegu tatuażu oraz kolczykowania są jednorazowe, a po każdym zabiegu umieszczane w specjalnym pojemniku na odpady medyczne, który jest odbierany z naszego studio przez profesjonalną firmę zajmującą się transportem odpadów medycznych w celu utylizacji.

Każde narzędzie zapakowane jest w specjalny Medipack zawierający test przeprowadzenia sterylizacji w autoklawie i jest odpakowywane przy kliencie tuż przed zabiegiem. Stosujemy także preparat Skinman Scurb firmy ECOLAB do chirurgicznego odkażania rąk, a każdy zabieg wykonywany jest w jednorazowej parze rękawiczek lateksowych. Do odkażania skóry przed zabiegiem stosujemy Etaproben.

Przestrzeganie powyższych zasad i troska o Wasze zdrowie jest dla nas zawodowym i moralnym obowiązkiem.