Laserowe usuwanie tatuażu

Jeszcze niedawno panowało przekłamanie ze tatuaż zostaje z nami na całe życie. Może tak być, ale nie musi. W obecnych czasach mamy wybór. Praktycznie każdy tatuaż możemy usunąć lub rozjaśnić w celu wykonania coveru, a nowoczesna technologia pozwala to zrobić minimalizując dyskomfort przede wszystkim bez ryzyka pozostania blizn czy zmian barwnikowych. Usunąć można właściwie każdy tatuaż także makijaż permanentny lub tatuaże amatorskie. Najłatwiej usuwa się ciemne kolory takie jak czarny, brązy, ciemnofiolety, granaty i czerwienie, więcej kłopotu sprawiają za to jasne odcienie, zielenie, żółcie, pomarańcze róże.

 

W naszym studio stosowane jest usuwanie tatuaży metoda Q-swich jest to metoda laserowa o dużej energii i bardzo krótkim impulsie mierzonym w nanoseksundach. Pozwala on na usuwanie samego barwnika bez głębokiego uszkodzenia skóry. Ta sama metoda można usuwać także rożnego rodzaju przebarwienia skórne.

 

Różnorodność substancji możliwych do wykonania tatuażu ma decydujący wpływ na efektywność zabiegów laserowych. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że najtrudniejszymi są tatuaże wykonywane amatorsko, często za pomocą farb nieprzebadanych lub bez certyfikatów niedopuszczonych do pracy na skórze. Grozi to nie tylko odczytami alergicznym ale także brakiem możliwości usunięcia ich bez śladu.

 

Przeciwwskazaniem do zabiegu usunięcia laserowego tatuażu są niemal takie same jak do jego wykonania. Są to ciąża, cukrzyca, świeżo opalona skóra, zmiany skórne w obszarze tatuażu, zaburzenia krzepliwości krwi, zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy A i E, aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem.

 

Laser powoduje delikatne powierzchniowe uszkodzenie naskórka, na skórze mogą pojawić się drobne strupki, a po ich odpadnięciu zaczerwienienie. Skóra w tym miejscu przez pewien czas może być wrażliwsza.
Po zabiegu usuwania tatuażu należy, unikać opalania, sauny, solariów, długich kąpieli i moczenia wrażliwej skory. Wskazane jest korzystanie z kremów z wysokim filtrem min. 50SPF oraz smarowania skory preparatami przyspieszającym gojenie takimi jak Cicaplast czy Zinalfat.